Podrobný program - klub deskových her Pajdulák

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Podrobný program

Deskové hry

Místo: Sál purkmistrů

Čas: Po celou dobu Festivalu

Popis: Volné hraní deskových her. Naši lektoři vám ochotně poradí s výběrem vhodné hry a naučí vás ji. Pokud hru znáte, prostě si ji vezměte z police a můžete hrát.Venkovní hry

Místo: Park vedle Obecnímu domu

Čas: Za dobrého počasí po celu dobu Festivalu

Popis: Volné hraní her vhodných do exteriéru. Naši lektoři vám ochotně hry vysvětlí.

Turnaj v Mölkkách

Místo: Sady Svobody vedle Obecního domu
Čas: Sobota 6. 10. od 14 hodin
Časová náročnost: cca 2 hodiny

Popis: Turnaj  dvojic v populárních švédských kuželkách - Mölkkách. Že je neznáte?  Nevadí! Hru se rychle naučíte a šanci mají i začátečníci. Tři nejlepší  dvojice vyhrají hodnotné věcné ceny z produkce firmy Albi.

Hlavolamy

Místo: Schösslerův salonek

Čas: Po celou dobu Festivalu

Popis:  Volně si vyzkoušejte hlavolamy ze sbírky Matematického ústavu v Opavě.  Naši lektoři vám ochotně sdělí zadání a o něco méně ochotně řešení,  pokud si nebudete vědět rady.


Retrokoutek

Místo:
Schösslerův salonek

Čas: Po celou dobu Festivalu

Popis: Zavzpomínejte si na hry, které se hrály kdysi. A pokud si nevzpomínáte na vše, naši lektoři vám ochotně poradí.


Vědomostní kvíz

Místo: Klub Art

Čas: Čtvrtek od 19 hodin.

Popis: Prověřte svůj všeobecný rozhled a ostrovtip v kvízu o ceny. Ú
častnit se mohou až osmičlenné týmy.Úniková místnost

Místo: Klub Art

Čas: Po celou dobu Festivalu

Časová náročnost: 20-30 minut

Popis:  Vyzkoušejte si v časové tísni vyřešit řadu hlavolamů a logických  problémů, abyste unikli z uzamčené místnosti. Bude extra zpoplatněno,  cena bude upřesněna. Téma bude upřesněno.Hra na hrdiny

Místo: Klub Art

Čas: v pátek 5. 10. od 16:15 do 18:45 hod (nutno předem se předem objednat na email zdenka.hanslikova@seznam.cz), v sobotu 6. 10.  mezi 10 - 22 hodinou (po domluvě na místě).
Časová náročnost: 3 - 4 hodiny

Popis: Hra na hrdiny (u nás nejznámější jako Dračí doupě) je kooperativní hra, kde se každý hráč vžije do role své postavy, vystupující v příběhu. Někdo by to popsal jako divadlo u stolu, kde máte hlavní roli, ale žádný scénář nebo text. Obdržíte popis své postavy, její minulost, budoucí cíle a jak se chová. Na vás je postavu hrát. Mluvit a rozhodovat se za ni. A pomocí herních mechanismů (kostky a pravidla FATE CORE SYSTEM), projít předpřipraveným dobrodružstvím, které vymyslel a bude zpodobňovat tzv. Pán jeskyně. Což je ikonické označení hráče, který nehraje za postavu, ale popisuje okolí, hraje za veškeré nehráčské postavy a vyhodnocuje veškeré události ve hře. Pán jeskyně není protivníkem hráčů, jedná se o nestranného rozhodčího, který jen udržuje hru v chodu. Cílem hry je se vžít do své postavy a vítězem je ten, kdo se baví. Pánem jeskyně bude Ondřej "Kacíř" Štefek.
 

    

IQ testy

Místo: Klub Art

Čas: Sobota 6.10., 14:00 - 15:30 hod

Popis: Otestujte si své IQ v oficiálních testech Mensy ČR.
Cena za testování je 300 Kč, pro žáky a studenty 200 Kč.
S sebou si vezměte průkaz totožnosti, studentský průkaz a psací potřeby. Přihlášku prosím vyplňte na následujícím odkazu https://intranet.mensa.cz/prihlaska/test_iq.php?id_a=9163


Improshow

Místo: Klub Art

Čas: Pátek od 19 hodin

Časová náročnost: cca 3 hodiny

Popis:  Chtěli jste si vyzkoušet jaké to je být členem "Partičky"? Máte tu  možnost! Pod vedením dvou kapitánů Vítka Válka a Kamily Srubkové z  Divadla GAFA se dva týmy složené z vás - účastníků našeho Festivalu -  utkají v divadelní improvizaci. Že nechcete hrát, ale jen se koukat? I  pro vás bude místa víc než dost!

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky